24-08-2014

Košarka: Crna Gora ubjedljiva u Bugarskoj

Košarkaška reprezentacija Crne Gore pobijedila je u Sofiji selekciju Bugarske 84:73 (18:23, 23:11, 22:23 i 21:16), u utakmici petog kola B grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, i upisala treći trijumf u kvalifikacijama.

Košarka: Crna Gora ubjedljiva u Bugarskoj | Radio Televizija Budva

Crnogorski košarkaši su zahvaljujući pobjedi Izraela protiv Holandije 83:60 ostali u trci za drugo mjesto, do kojeg ih vodi pobjeda u posljednjem kolu protiv ''lala'' u gostima.

Domaćin je bolje počeo meč i u 11. minutu stekao je prednost od 26:18, dok je u 15. bilo 30:24. Uslijedila je serija od 17 uzastopnih poena crnogorske reprezentacije za vođstvo 41:30 u 19. minutu. Dvocifrenu prednost crnogorski košarkaši imali su i u 24. minutu kada je bilo 54:44.

Domaćin je u nastavku uspio da smanji zaostatak i svede ga na dva poena (63:61) u 33. minutu, ali je sam finiš pripao izabranicima selektora Luke Pavićevića koji su u 38. ponovo došli do dvocifrene prednosti (77:66) i riješili sve dileme.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Tejlor Ročesti sa 17 poena. U bugarskoj selekciji najbolji je bio Aleksandar Vezenkov sa 17. Crna Gora će u posljednjem kolu, u srijedu u Leidenu, igrati sa Holandijom.