17-12-2023

Lavice bolje od Češke za sedmo mjesto

Rukometašice Crne Gore nastup na Svjetskom prvenstvu su završile na sedmom mjestu, pošto su danas savladale Češku u Herningu 28:24.

Lavice bolje od Češke za sedmo mjesto | Radio Televizija Budva

(Foto: IHF)

Sedma pozicija na Svjetskom prvenstvu znači da ćemo u grupi u kvalifikacijama za Olimpijske igrati sa poraženim iz duela Holandija – Njemačka (13 časova) i selekcijama Slovenije i Paragvaja, 11. i 29. ekipama turnira.

Crna Gora je izvanredno otvorila meč, pa je nakon osam minuta igre imala pet golova prednosti 5:1. Potom smo propustili nekoliko napada za plus šest, što je Češka iskoristila i serijom 5:0 izjednačila 7:7.

Post dug deset minuta u napadu, prekinula je Grbić i vratila vođstvo.

Uslijedila je igra gol za gol, da bi finiš prvog dijela pripao "lavicama".

Despotović i Godeč iz sedmerca pogodile su u trenucima kada smo imali igračicu manje , pa je naša selekcija nakon 30 minuta igre imala četiri gola prednosti 14:10.

Odlično smo započeli i nastavak,pa je Bulatović nakon kontranapada donijela šest golova viška 17:11.

Češka je potom u nekoliko navrata prišla na minus četiri, ali smo uvijek imali spreman odgovor.

Grbić je sa dva gola u nizu vratila "lavicama" šest golova 26:20, na pet minuta prije kraja i stavila tačku na meč.

Itana Grbić je ujedno bila i najefikasnija sa sedam golova, Nina Bulatović je dala pet, Tatjana Brnović četiri. Marina Rajčić je upisala 12 odbrana.