15-07-2023

Branko Đurić u polufinalu Vimbldona u konkurenciji juniora sa talentovanim Francuzom

Veliki uspjeh za mladog Budvanina Branka Đurića!

On se zajedno sa Arturom Geom iz Francuske, jednim od najtalentovanijih u tom uzrastu, plasirao u polufinale Vimbldona u juniorskoj konkuenciji, pošto su njih dvojica bili bolji od Alehandra Melera Krecera i Rodriga Paćeha Mendeza u dva seta - 2:0 (6:3, 7:6)!

Meč je trajao sat i 16 minuta i za to vrijeme je srpsko-francuski duo savladao protivnike rezultatom 6:3, 7:6.

Poslije prvog seta u kom su dva puta oduzeli servis protivnika, prava drama je nastupila u nastavku.

Đurić i Geom su dva puta imali brejk viška, servirali za pobjedu, a na kraju su morali da se bore za ostanak u setu. Protivnici su prvo iskoristili četvrtu brejk loptu, a potom pri rezultatu 6:5 imali i set loptu koju ne koriste.

Set je otišao u taj-brejk koji je pripao Đuriću i Geomu i tamo slavili rezultatom 7:3, iskoristivši treću meč loptu.

Tako je Srbija dobila i drugog predstavnika u polufinalu trećeg Grend slema, nakon što je na glavnom turniru mejsto među četvoricom najboljih izborio Novak Đoković.