18-07-2021

Dejan Vukčević osvojio zlato na EP u Njemačkoj

Crnogorski reprezentativac Dejan Vukčević osvojio je zlatnu medalju na Evropskoj prvenstvu u ju-jitsu koje se održava u Njemačkoj. Vukčević je nastupio u kategoriji preko 94 kilograma.

Vukčević, Foto: Ju-jitsu savez Crne Gore

On se u polufinalu sastao sa starim znancem iz Rusije, pobijedio, a u finalnoj borbi savladao domaćeg takmičara iz Njemačke i time na najbolji mogući naćin potvrdio svoje ranije uspjehe na evropskim prvenstvima u seniorskoj konkurenciji.

Vukčević je i jedini član naše reprezentacije koji je imao borbe drugog takmičarskog dana.

Juče, prvog dana takmičenja nastupali su Arso Milić, u kategoriji do 85 kilograma, koji je u repesažu izgubio od takmičara iz Rusije i zauzeo sedmo mjesto i Krsto Radulović, u kategoriji do 94 kg, koji je u borbi za medalju izgubio od takmičara iz Holandije zauzevši petu poziciju.

"Sjutra u duo sistemu nastupaju ostali naši takmičari gdje očekujemo takodje veoma dobre rezultate, obzirom na već dokazane kvalitete naših takmičara", kazali su iz Ju-jutsu saveza Crne Gore.