16-07-2025

U Budvi tokom vikenda i praznika lišeno slobode 12 vozača zbog težih prekršaja

Tokom prethodnog vikenda i prazničnih dana, u Budvi su 12 vozača lišena slobode zbog težih saobraćajnih prekršaja, saopšteno je iz Uprave policije. Budva se, uz Podgoricu, Bar, Danilovgrad i Ulcinj, našla među opštinama sa najvećim brojem procesuiranih vozača u okviru pojačanih aktivnosti saobraćajne policije.


Foto: Portal RTV Budva

"U periodu od 11. do 15. jula (petak, subota, nedjelja, ponedjeljak i utorak), na crnogorskim putevima evidentirano je 96 saobraćajnih nezgoda, u kojima je osam osoba zadobilo teške, a 42 lake tjelesne povrede, navode u saopštenju.

U istom periodu, pripadnici saobraćajne policije su u okviru represivnih aktivnosti podnijeli 367 prekršajnih prijava, izdali 2.801 prekršajni nalog, privremeno oduzeli 24 pari registarskih oznaka i isto toliko vozila isključili iz saobraćaja.

Tokom akcije, slobode je lišeno 173 vozača:

- 84 zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola u organizmu u koncentraciji većoj od 1g/kg ili odbijanja alkotestiranja
- 37 zbog vožnje pod dejstvom narkotika ili odbijanja podvrgavanja testiranju
- 52 zbog počinjenih drugih težih prekršaja iz oblasti Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima

Od ukupnog broja lica lišenih slobode, 58 vozača je procesuirano u Podgorici, po 13 u Danilovgradu i Baru, a po 12 u Budvi i Ulcinju.

Uprava policije apeluje na sve učesnike u saobraćaju da poštuju saobraćajne propise i na taj način doprinesu, kako ličnoj, tako i bezbjednosti drugih učesnika u saobraćaju.