14-01-2023

Crna Gora u goleadi bolja od Irana

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Iran u Krakovu 34:31, u utakmici drugog kola A grupe Svjetskog prvenstva u Poljskoj i Švedskoj.

Crna Gora u goleadi bolja od Irana | Radio Televizija Budva

(Foto: IHF)

To je prvi trijumf crnogorskih rukometaša na šampionatu, nakon startnog poraza od Španije 30:25.

Crnogorski rukometaši su većim dijelom meča kontrolisali dešavanja na parketu, ali su tek u samom finišu uspjeli da slome otpor rivala.

Odbrana nije bila na svom nivou,ali su Branko i Miloš Vujović, uz Nebojšu Simia nosili "lavove". U desetom minutu imali smo pluc četiri (9:5), a na poluvremenu tri gola prednosti (19:16).

Iran, se međutim, nije predavao, pa je nakon serije 4:0 izjednačio (20:20) u 35. minutu.

Bilo je i 21:21, nakon čega je Crna Gora reagovala i serijom 3:0 povela 24:21.

Crna Gora je otpro rivala definitvno slomila ssa tri vezana pogotka za 32:27 u 55. minutu.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Miloš Vujović sa deset, dok je gol manje dodao Branko Vujović, koji je proglašen za igrača utakmice.

Istakao se i Radojica Čepić sa četiri, dok su po gol manje postigli Božo Anđelić i Nemanja Grbović.

Golman Nebojša Simić meč je završio sa 12 odbrana.

U iranskoj selekciji najbolji je bio Mohamadrez Oraei sa sedam, dok je gol manje postigao Poja Noruzinežad.

Crna Gora će u trećem kolu, u ponedjeljak u 18 sati, igrati sa Čileom.

Tok meča:

2. poluvrijeme

Počelo je drugo poluvrijeme.

Branko Vujović topovski sa devet metara 20:16. Nuruzinedžad je smanjio na 20:18. Iranci prilaze na gol zaostatka 20:19. Pogađa Barbat, serija Irana 4:0 za izjednačenje, Roganović zove tajm-aut. Čepić nakon prodora prekida seriju Irana 21:20.

Reagovali smo nakon tajm-auta, Čepić i Branko Vujović za 23:21, 38. minut. Novi topovski šut Vujovića, za plus tri 24:21. Prijeti Iran, Haladari sa krila 25:23, 43. minut. Lasica sa krila , opet imamo plus četiri 27:23.

Ne predaje se Iran, dva gola u nizu 27:25, 47. minut. Grbović donosi tri gola prednosti 28:25. Miloš Vujović koristi sedmerac za 31:27, sedam minuta do kraja.

Branko Vujović prvi put donosi plus pet 32:27.

1. poluvrijeme

Meč je počeo.

Tri napada kombinovano, tri gola - vodi Iran 2:1. Izjednačio je Branko Vujović u svom stilu sa devet metara 2:2. Nuruzinedžad vraća vođstvo Irancima 3:2. Branko Vujović je ukrao loptu i realizovao kontranapad 3:3.

Miloš Vujović koristi novu kontru "lavova" za prvo vođstvo 4:3. Razigrao se Vujović, novu kontru je realizovao za 6:4, sedmi minut. Prvi put imamo plus tri - Vujačić je pogodio 8:5. Simić sjajno brani i lansira Miloša Vujovića u kontru, za plus četiri 9:5.

Igra se gol za gol, vodimo 11:7, Miloš Vujović je već postigao pet golova. Dva gola Iranaca u nizu, prišli su na 12:10, 16. minut. Barbat pogađa sa crte, serija Irana 3:0 za 12:11. Čepić nakon prodora prekida niz Irana 13:11.

Branko Vujović pogađa, opet imamo plus tri 14:11. Sedmi gol Miloša Vujovića , vodimo 15:12, 22. minut. Anđelić sa crte za plus četiri 16:12. U finišu se igra gol za gol, održavamo plus četiri 19:15.

Nakon prvih 30 minuta vodimo 19:16.

Najava meča:

Cetinje je grad koje ima dva selektora na Svjetskom prvenstvu - Zorana Roganovića i Veselina Vujovića.

Najefikasniji u prvom meču bio je Branko Vujović sa sedam golova , a kod Irana Orae takođe sa sedam. Iranska krila su protiv Čilea pogodili svih osam pogodaka.

U prvom meču najviše na terenu u našem timu proveo je Vuk Lazović. Igrao je 52 minuta.

Biće ovo i okršaj golmana - Simić je prvom meču imao 15 odbrana, a Sijavoši 17 odbrana.

Ovo je 34. meč naše reprezentacije na velikim takmičenjima, bilans je pet pobjeda, jedan remi i 27 poraza.

Meč sude Portugalci Fonseka i Santoš.

Za Crnu Goru je ovo drugo učešće na šampionatima planete, prije 10 godina igrala su četvorica igrača - Lasica, Ševaljević, Grbović i Stevan Vujović.

Божидар Симић Božidar Simić (foto: RTCG)
Ovo je prvi međusobni susret Irana i Crne Gore u istoriji na velikim takmičenjima. Iran je drugi put na Svjetskom prvenstvu, a iz tima koji je nastupao 2015. godine samo su tri igrača.

Selektor Irana napravio je dvje promjene u odnosu na prvi meč. Golmana Robata i lijevog beka Musavija mijenjaju čuvar mreže Rahimi Kazeroni i Bek Sadekžadek.

U sastavu za ovu utakmicu nije Stevan Vujović, umjesto njega u protokolu je Božidar Simić

Crnogorski rukometaši šampionat su otvorili porazom od Španije 30:25, dok je Iran, koji sa klupe predvodi crnogorski stručnjak Veselin Vujović, pobijedio Čile 25:24.