20-02-2020

Demokrate: Činom gašenja signala RTV Budva režim pokazao da je ušao u posljednju fazu

Kako se navodi u saopštenju Demokratske Crne Gore, sinoć je u režiji poslednjeg dikatorskog režima u Evropi sproveden u djelo najgori oblik medijske cenzure, koji se u praksi može pronaći još možda u Sjevernoj Koreji.

Demokrate: Činom gašenja signala RTV Budva režim pokazao da je ušao u posljednju fazu | Radio Televizija Budva

Saopštenje prenosimo integralno:

"DPS koji se nalazi u političkom nokautu pokušava da očajničkim akcijama uguši javnu riječ, vjerujući da će tako odložiti svoj jasno vidljivi kraj. Medijska cenzura i uspostavljanje medijskog mraka selektivnim eliminisanjem emisija i TV stanica po sopstvenim željama šefa režima, oblici su diktature za koje smo mislili da smo ih prevazišli u prošlom vijeku. Međutim, DPS očito pomjera granice i piše nove stranice sramne diktature na tlu Evrope i to u 21. vijeku. Činom gašenja signala RTV Budva, samo zato što jedna emisija i njen gost nije po želji i mjeri Mila Đukanovića, režim je pokazao da je ušao u svoju poslednju fazu.

Očito da riječi koje upućuju na mir, zajedništvo i bratsku slogu, glasovi razuma i ljubavi, razaraju koncept DPS politike koja upravo počiva na suprotnim vrijednostima.

Da je Duško Marković premijer blefer, pokazalo se i na sinoćnjem primjeru. Sa jedne strane je otvorio neiskreni i lažni dijalog, a sa druge sprovodi stvarnu cenzuru. Takođe, na sinoćnjem primjeru pokazao se i nivo nezavisnosti i stvarne moći Agencije za elektronske medije.

Međutim, ovakvi postupci su nerazumljivi samo do onog trenutka, dok ih ne stavimo u kontekst posljednjih društvenih zbivanja i straha koji urušava i razbija DPS. Zato ova partija sa ivice ambisa krši međunarodno pravo i Ustav Crne Gore tragajući za slamkom spasa koju ne može uhvatiti. Intenzitet straha je toliko izražen, da nemaju kapaciteta ni da saslušaju drugačije mišljenje.

Na kraju, podsjećamo na Volterovu misao: „ja se ne slažem ni sa jednom riječju koju si izgovorio, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da ih izgovoriš“. Evropska civilizacija je ovu misao i vrijednost njome iskazanu prihvatila još u 18. vijeku, dok crnogorska vlast, izgleda, ni do 21. vijeka za to nije čula" zaključili su u saopštenju.