11-11-2021

Radonjić osvojio srebro, Mugoša se plasirao u finale

Nemanja Radnjić osvojio je srebrnu medalju, dok se Miloš Mugoša plasirao u finale na Evropskom prvenstvu u kik boksu za kadete i juniore u Budvi.

Radonjić osvojio srebro, Mugoša se plasirao u finale | Radio Televizija Budva

Trinaestogodišnji Radnjić je u finalu discipline kik lajt (do 42 kg) izgubio od Zlatoslava Ivanova iz Bugarske sa 0:3. Mladi takmičar iz Tivta prethodo je slavio protiv predstavnika Rumunije i Poljske. To je prva medalja na tatamiju, na najvećim takmičenjima, u istoriji crnogorskog kik boksa.

Miloš Mugoša je u polufinalu superteške kategorije u lou kiku, jednoglasnom odlukom sudija savladao Mateja Golubovića iz Hrvatske. U četvrtfinalu eliminisao je Rusa Andreja Grosula. Rival u meču za zlato biće mu Aleksandar Dondur iz Srbije.

Za najsjajnija odličja, u lou kiku, boriće se još Nikola Marinković (do 75 kg) i Pavle Vušurović (do 71 kg).

Marinković je u polufinalu tehničkim nokautom pobijedio Mateja Golubovića iz Hrvatske. U finalu sastaće se sa Jovanom Tišmom iz Srbije.

Vušurović se žrijebom diretno plasirao u finale, gdje ga čeka Rus Nikitin Kirilj.

Finali mečevi na programu su sjutra i preksjutra.

Na šampionatu Starog kontinenta u Budvi, bonzanim medaljama u lou kiku, juče su se okitili Nikola Jovetić (do 63,5), Faruk Dacić (do 67) i Lazar Madžarović (67).

Ostali reprezentativci Crne Gore nijesu se domogli odličja. U prilogu šaljem vam fotografiju i nekoliko pokrivalica.