29-02-2020

Pobjeda vaterpolista Budve u Šapcu za direktan opstanak

Vaterpolisti "Budve" savladali su Šabac sa 8:6 u 13. kolu Regionalne A1 lige čime su postigli zacrtani cilj i izborili opstanak u eliti.

Pobjeda vaterpolista Budve u Šapcu za direktan opstanak | Radio Televizija Budva

"Delfini" su odlično otvorili večerašnji meč i poveli sa 3:1, da bi "Šabac" do kraja prvog poluvremena uspio da priđe na gol zaostatka. Uslijedila je borba u trećoj četvrtini koju su dva tima odigrala egal- 3:3. U posljednju dionicu "Budva" je ušla sa 7:6, a do kraja utakmice izabranici Draga Pejakovića postigli su još jedan pogodak za konačnih 8:6.

Trostruki strijelac za "Budvu" bio je hrvatski internacionalac Nikola Milardović, pratio ga je Branko Franeta koji je dodao dva gola. Po jedan pogodak postigli su: iskusni Blagoje Ivović, Petar Ćektović i Nenad Dragović.

U sastavu "Šapca" najbolji je bio Đorđe Vučinić sa tri gola.

Kada je "Budva" u pitanju, sada je sve i matematički jasno. Čestitamo ekipi iz našeg grada na opstanku!